Odżywianie

header-line

Dudusie to smaczne i zdrowe wyroby mięsne dla Twojego dziecka! Przygotowaliśmy produkty w ulubionych przez dzieci smakach, utrzymując najwyższą jakość surowców. Dudusie to także gwarancja bezpieczeństwa produkcji, potwierdzona licznymi certyfikatami dla naszej firmy.  Możesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie zajadać je ze smakiem!
Wędliny dla dzieci Duduś

Zbilansowana dieta

Codziennie obserwujesz, jak Twoje dziecko rośnie – najłatwiej dostrzegasz to po butach i ubraniach, które co i rusz robią się za małe. Dlatego musisz zadbać, by rozwój jego organizmu przebiegał prawidłowo.

Najważniejszym elementem jest doskonale zbilansowana dieta, czyli taka, która zawiera odpowiednie proporcje składników odżywczych: białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, wody, a także mikro i makroelementów.

Kluczową rolę odgrywają białka. Stanowią one główny składnik włosów, skóry, paznokci oraz mięśni, wchodzą w skład enzymów trawiennych i hormonów (m.in. wzrostu) regulujących najważniejsze procesy w organizmie. Wpływają także na odporność dziecka.

Dietę należy dobierać pod kątem wieku i stopnia rozwoju. Specjaliści od żywienia wyróżniają kilka grup wiekowych, do których ustala się sprecyzowany sposób żywienia:

1-3 lata

Dzieci w tym wieku mogą już przyjmować posiłki w formie innej niż płynna, ze szczególnym naciskiem na potrawy gotowane. Głównym elementem powinny być potrawy zawierające białko, zarówno zwierzęce, jak i roślinne, w tym także warzywa i owoce, które są bogatym źródłem błonnika. Należy zminimalizować rolę cukru, soli i słodyczy, natomiast nie warto ograniczać ilości tłuszczów, przede wszystkim pochodzących z olejów roślinnych (oliwa z oliwek, olej słonecznikowy i sojowy), a także – mniejszym stopniu – zwierzęcych (masło).

4-6 lat

W tym wieku szczególnie liczy się odpowiednie zbalansowanie składników odżywczych, które dostarczą dziecku odpowiednią energię do zabawy i rozwoju. Najważniejsze są produkty o dużej zawartości białka, wapnia, żelaza i witamin – mleko i jego przetwory, chudy drób, a także ryby. Nie zaleca się podawania potraw ciężkostrawnych.

7-9 lat

Na tym etapie rozwoju dziecka ważne jest wykształcenie stałych pór dla niezbyt obfitych posiłków. Pory powinny być oddalone od siebie o nie więcej niż 3-4 godziny . W tym wieku często obniża się poziom glukozy we krwi, dlatego trzeba zadbać o jej uzupełnianie. W diecie powinny dominować produkty zbożowe, mleko i przetwory mleczne, mięso, wędliny oraz owoce i warzywa. Tłuszcze należy podawać w ograniczonej ilości, z przewagą tych pochodzenia roślinnego.
W późniejszych latach dietę należy bilansować pod kątem rozwoju i predyspozycji dziecka.

Składniki

Wędliny z linii Dudusie to doskonałe uzupełnienie diety malucha, ponieważ powstają ze starannie wybranego mięsa drobiowego, wieprzowego i cielęcego. Dzięki temu są doskonałym źródłem białek, pożytecznych tłuszczów Omega 3 i Omega 6, a także witamin i pierwiastków. Nasze wędliny są bogate w łatwo przyswajalne żelazo, cynk, miedź, wapń i magnez. Dostarczają także witamin z grupy B, PP oraz E.

Wybierając mięso dla swojego dziecka, koniecznie zwracaj uwagę na etykiety! Sprawdź, czy zawiera ulepszacze, z jakiego rodzaju mięsa zostało wykonane oraz ile masy mięsnej użyto do wyprodukowania 100 g gotowego wyrobu. Im więcej, tym oczywiście lepiej, ponieważ mięso zawiera dużo wody i w procesie obróbki cieplnej będzie ją tracić.

Przygotowując Dudusie kierowaliśmy się wysokimi standardami, dlatego nasze wędliny powstają bez dodatku glutaminianu sodu, sztucznych barwników oraz fosforanów, a także mają wysoką zawartość mięsa.

Smak

Zależało nam, by Dudusie były nie tylko źródłem składników odżywczych, lecz także znakomicie smakowały i przykuwały wzrok maluchów. Wiemy bowiem, że wiele dzieciaków to niejadki i nakłonienie ich do jedzenie to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica.

Przygotowując wędliny Duduś zadbaliśmy więc o to, by kusiły smakiem i aromatem. Aby uzyskać optymalny rezultat, poprosiliśmy Małych Smakoszy o przetestowanie naszych produktów. To właśnie dzieci zdecydowały o tym, jak smakują dedykowane im wędliny.

Zadbaliśmy także o wygląd opakowań. Pojawia się na nich sympatyczny niebieski stworek Duduś, który przyciąga wzrok i jeszcze bardziej zachęca najmłodszych do jedzenia. Jesteśmy więc pewni, że nasze wędliny pokocha także Twoje dziecko!